Poznaj podstawy design thinking – skutecznego sposobu na rozwiązywanie problemów i projektowanie użytecznych rozwiązań. Poniżej znajdziesz zestaw 6 filmów , z których dowiesz się jak w praktyce działa myślenie projektowe oraz jak je wykorzystać w swojej firmie.

Filmy zostały nagrane podczas jednego z warsztatów realizowanych przez zespół Klientocentrycznych, aby pokazać czym jest design thinking oraz z jakich etapów procesu się składa.

Podczas szkolenia wykorzystaliśmy matrycę do prowadzenia projektu w metodyce design thinking. Jest to nasze autorskie narzędzie, które możesz ściągnąć klikając przycisk poniżej.

Jak wygląda proces?

Tym, co gwarantuje skuteczność metody design thinking, jest usystematyzowanie procesu, w którym technologiczną wykonalność projektu łączy się z jego biznesową opłacalnością i użytecznością. Proces ten składa się z pięciu podstawowych etapów: odkrywania, definiowania wyzwania (potrzeb), tworzenia rozwiązania, prototypowania i testowania oraz planowania wdrożenia. Wszystkie podejmowane działania prowokują do zadania sobie podstawowych w design thinking pytań: Po co to robimy? Dla kogo projektujemy? Co w związku z tym proponujemy? Jak to wygląda? Czy działa? Czy jest możliwe do wdrożenia?

W efekcie kreowane są produkty, usługi i doświadczenia  pożądane przez klientów, a jednocześnie pomocne i użyteczne.

Dostęp tylko dla subskrybentów newslettera

Pozostała treść jest dostępna tylko dla subskrybentów naszego newslettera. Jeśli chcesz otrzymać dostęp, zapisz się do naszej bazy. (jeśli jesteś już subskrybentem wpisz swój e-mail, hasło wyświetli się automatycznie). To nic nie kosztuje. Pole do wpisana hasła znajduje się poniżej (scroll).