Poznaj podstawy design thinking – skutecznego sposobu na rozwiązywanie problemów i projektowanie użytecznych rozwiązań. Poniżej znajdziesz zestaw 6 filmów , z których dowiesz się jak w praktyce działa myślenie projektowe oraz jak je wykorzystać w swojej firmie.  .

Filmy zostały nagrane podczas jednego z warsztatów realizowanych przez zespół Klientocentrycznych, aby pokazać czym jest design thinking oraz z jakich etapów procesu się składa.

Podczas szkolenia wykorzystaliśmy matrycę do prowadzenia projektu w metodyce design thinking. Jest to nasze autorskie narzędzie, które możesz ściągnąć klikając przycisk poniżej.

Jak wyglada proces?

Tym, co gwarantuje skuteczność metody design thinking, jest usystematyzowanie procesu, w którym technologiczną wykonalność projektu łączy się z jego biznesową opłacalnością i użytecznością. Proces ten składa się z pięciu podstawowych etapów: odkrywania, definiowania wyzwania (potrzeb), tworzenia rozwiązania, prototypowania itestowania oraz planowania wdrożenia. Wszystkie podejmowane działania prowokują do zadania sobie podstawowych w design thinking pytań: Po co to robimy? Dla kogo projektujemy? Co w związku z tym proponujemy? Jak to wygląda? Czy działa? Czy jest możliwe do wdrożenia?

W efekcie kreowane są produkty, usługi i doświadczenia  pożądane przez klientów, a jednocześnie pomocne i użyteczne.

Dostęp tylko dla subskrybentów newslettera

Pozostała treść jest dostępna tylko dla subskrybentów naszego newslettera. Jeśli chcesz otrzymać dostęp, zapisz się do naszej bazy. To nic nie kosztuje. Pole do wpisana hasła znajduje się poniżej (scroll).